Krzysztof Przytuła odchodzi z Łódzkiego Klubu Sportowego

31.05.2022

We wtorkowe popołudnie Łódzki Klub Sportowy poinformował o odejściu dotychczasowego dyrektora sportowego, Krzysztofa Przytuły.

Krzysztof Przytuła odchodzi z klubu

O odejściu Krzysztofa Przytuły głośno mówiło się już od jakiegoś czasu. Teraz te doniesienia potwerdził ŁKS Łódź, który w oficjalnym komunikacie podziękował byłemu już dyrektorowi sportowemu za prawie sześć lat pracy. Umowę rozwiązano za porozumieniem stron.

– ŁKS Łódź dziękuję Krzysztofowi Przytule za sześć lat współpracy. Szanując jego zaangażowanie i wszystko to, co zrobił zwłaszcza w pierwszych latach po odbudowie klubu pragniemy oficjalnie poinformować, że umowa z dyrektorem sportowym Krzysztofem Przytułą została rozwiązana za porozumieniem stron. Nowego dyrektora sportowego ŁKS-u przedstawimy wkrótce – czytamy w komunikacie Łódzkiego Klubu Sportowego.

Kto będzie nowym trenerem Łódzkiego Klubu Sportowego?

Miniony sezon był bardzo rozczarowujący dla klubu z al. Unii. Sportowo ŁKS zajął dopiero 10. miejsce w tabeli Fortuna 1 Ligi. Co więcej, światło dzienne ujrzały kłopoty finansowe, wobec czego Łódź opuściło kilku piłkarzy, między innymi Mikkel Rygaard czy Anotnio Dominguez. Na początku roku swoją posadę stracił także trener Kibu Vicunia.

Do ostatniej kolejki rozgrywek zespół prowadził Marcin Pogorzała, a teraz klub poszukuje nowego szkoleniowca. Według najnowszych informacji ma nim być Kazimierz Moskal, który prowadził ŁKS w latach 2018 – 2020 i wywalczył awans do Ekstraklasy.