Ekstraklasa: Derby na inauguracje! Znamy terminarz na sezon 2022/2023

01.06.2022

Wyczekiwany już od momentu, gdy skończył się miniony sezon. Dzisiaj Ekstraklasa opublikowała terminarz na rozgrywki 2022/2023. Kilka zmian w obsadzie powoduje, że czekają na nas kompletnie inne emocje. Zaczynamy w weekend 16-17 lipca, a na inauguracje czekają nas derby Dolnego Śląska.

Mecz Zagłębie Lubin – Śląsk Wrocław to największy hit pierwszej kolejki nowego sezonu. O dobrym losowaniu terminarza na pierwszy mecz może mówić mistrz kraju. Lech Poznań zagra ze Stalą Mielec przed własnymi kibicami. Wicemistrz – Raków Częstochowa – podejmować będzie Wartę Poznań. Ciekawie zapowiada się także inauguracja dla beniaminków. Widzew pojedzie do Szczecina na mecz z brązowym medalistą. Miedź Legnica jedzie do Radomia, zaś Korona Kielce zagra u siebie z Legią. Na Suzuki Arena można się więc spodziewać kompletu widzów.

Poniedziałki i piątki zostają

Niestety, nadal w terminarzach pozostają mecze zarówno w piątki, jak i poniedziałki. Szczególnie te drugie stał się znienawidzone przez kibiców, ale także kluby, które w te dni notują znacznie niższą frekwencje, niż gdyby miały domowe mecze w sobotę lub niedzielę. Ponadto wchodzą oficjalne przepisy dotyczące drużyn grających w europejskich pucharach.

Wprowadziliśmy zasadę, że każda z czterech drużyn grających w kwalifikacjach UEFA może przełożyć dwa mecze w PKO Ekstraklasie – jeden w trakcie trzech rund kwalifikacyjnych oraz jeden między meczami fazy play-off rozgrywek europejskich. Zaplanowaliśmy mecze pucharowiczów pomiędzy sobą w szóstej kolejce. Dzięki temu będą mogli zagrać w terminie rezerwowym, jeśli awansują do play-offów – powiedział dyrektor operacyjny Ekstraklasy SA Marcin Stefański. Dodajmy, że terminem rezerwowym jest 31 sierpnia, czyli pomiędzy siódmą a ósmą kolejką ligową.

Hity jesieni

Wybraliśmy także z terminarza najciekawiej zapowiadające się mecze jesienią, wraz z ich potencjalnymi datami:

5. kolejka: Widzew-Legia(13-14 sierpnia)
6. kolejka: Lechia-Lech(20-21 sierpnia)
6. kolejka: Legia-Górnik
6. kolejka: Raków-Pogoń
8. kolejka: Lech-Widzew(3-4 września)
9. kolejka: Śląsk-Lechia(10-11 września)
9. kolejka: Raków-Legia
9. kolejka: Pogoń-Lech
10. kolejka: Warta-Lech(17-18 września)
11. kolejka: Lech-Legia(1-2 paździenrika)
14. kolejka: Legia-Pogoń(22-23 października)
14. kolejka: Cracovia-Lech
15. kolejka: Lech-Raków(29-30 października)
17. kolejka: Śląsk-Legia(12-13 listopada)