Jerzy Brzęczek na dłużej w Krakowie

02.06.2022

Jerzy Brzęczek przedłużył umowę z Wisłą Kraków. Oznacza to, że były selekcjoner pozostaje przy Reymonta i niebawem rozpocznie z „Białą Gwiazdą” przygotowania do rywalizacji w Fortuna 1. Lidze. 

Wisła Kraków zdecydował się przedłużyć kontrakt z Jerzym Brzęczkiem o jeden rok. Trudno się temu dziwić, bowiem z jednej strony wyniki osiągane przez „Białą Gwiazdę” pod wodzą byłego selekcjonera nie powalały, a z drugiej Wiśle mogłoby być trudno zaleźć lepszego i dostępnego trenera, który chciałby się podjąć wyzwania powrotu z drużyną do Ekstraklasy.

Automatyczne przedłużenie

W kontrakcie zawarto ponadto dodatkową klauzulę, która zapewnia Jerzego Brzęczka, że jeżeli uda mu się awansować z drużyną do PKO BP Ekstraklasy, to umowa automatycznie zostanie przedłużona o kolejne 12 miesięcy. Przypomnijmy, że były selekcjoner reprezentacji Polski zastąpił na stanowisku szkoleniowca Adriana Gulę i miał za zadanie utrzymać „Białą Gwiazdę” w Ekstraklasie. Ostatecznie misja ta mu się nie powiodła, ale klub zdecydował się dać 51-latkowi drugą szansę.