Upadł hitowy transfer w Ekstraklasie. Pedro Tiba nie przejdzie do Legii Warszawa
07.06.2022

Kilka tygodni temu wydawało się, że niemal pewne jet przejście Pedro Tiby do Legii Warszawa. Umowa Portugalczyka z Lechem Poznań nie została przedłużona i sam piłkarz nadal pozostaje bez klubu.

Lech nie przedłużył kontraktu

Kilka dni po tym, gdy Lech Poznań zapewnił sobie tytuł mistrza Polski, klub poinformował, że nie przedłuży kontraktów z Pedro Tibą oraz Mickey’em Van Der Hartem. Dla Portugalczyka oznaczało to odejście z Kolejorza po czterech latach, w przeciągu których pełnił m.in. obowiązki kapitana pierwszej drużyny. Podczas minionego sezonu 33-latek rozegrał 25 meczów na poziomie Ekstraklasy, w których strzelił jednego gola i dołożył jedną asystę.

Rozmowy z Legią zakończone

Pomimo wcześniejszych deklaracji samego piłkarza o przywiązaniu do Lecha, bardzo głośno mówiło się o tym, że Tiba może trafić do Legii Warszawa. Głównym pomysłodawcą takiego ruchu miał być nowy trener Wojskowych, Kosta Runjaić.

Mijały kolejne dni, a temat transferu Tiby znacząco ucichł. Według najnowszych informacji, które podał Sebastian Staszewski, rozmowy obu stron zostały zakończone i Portugalczyk ostatecznie nie trafi na Łazienkowską. Przyczyną takie finału rozmów jest podobno kwestia kontraktu. Piłkarz prawdopodobnie oczekiwał dwuletniej umowy, z kolei Legia preferowała roczny kontrakt z możliwością jego przedłużenia.

Gdzie trafi Pedro Tiba?

Oprócz Legii Warszawa zainteresowanie osobą Pedro Tiby w ostatnim czasie wykazywać miała także Jagiellonia Białystok. Wydaje się jednak, że Duma Podlasia nie sprosta finansowym wymaganiom pomocnika. Portugalczyk może zatem wrócić do ojczyzny, skąd otrzymał kilka ofert.

200PLN
GRAMGRUBO
GRAMGRUBO