Efekt domina w Manchesterze United? Gwiazdy oczekują znaczących podwyżek
04.11.2018

Niektórzy eksperci twierdzą, że w futbolu panuje pewna zależność co do wynagrodzeń piłkarzy w klubach. Według ich twierdzenia, jeśli dany piłkarz otrzyma obfitą podwyżkę, to zarząd zespołu musi przygotować się na roszczenia innych zawodników. Taką sytuację w najbliższym czasie przeżyć może Manchester United.

W trakcie zimowego okna transferowego drużynę z Old Tafford zasilił Alexis Sanchez. Choć “Czerwone Diabły” nie zapłaciły najprawdopodobniej za Chilijczyka nawet funta (w drugą stronę poszedł Henrikh Mkhitaryan), to i tak cała transakcja była głośno komentowana w angielskich mediach. Wszystko za sprawą wynagrodzenia, jakie otrzymuje Alexis z klubie. Manchester United płaci bowiem Sanchezowi 350 tysięcy tygodniowo + zmienne zależności od gry.

Tak obfita płaca spowodowała liczne dyskusje wśród ekspertów i kibiców. Większość z nich doszło do jednego, wspólnego wniosku – inni zawodnicy “Czerwonych Diabłów” zażądają znaczących podwyżek. Jeśli wierzyć doniesieniom mediów z Wysp, taki scenariusz właśnie się spełnia.

Kliknij i odbierz zakład bez ryzyka 110 zł + 10 zł na START + 400 zł od depozytu!

Swoje umowy z klubem w ostatnim czasie negocjuje dwóch istotnych piłkarzy – David de Gea oraz Anthony Martial. Hiszpan ma ważny kontrakt z zespołem tylko do końca czerwca 2019 roku, natomiast umowa Francuza również obowiązuje do wspomnianej daty, z tą różnicą, że Manchester United może automatycznie przedłużyć kontrakt o rok.

Agenci wspominanych piłkarzy zamierzają wykorzystać wynagrodzenie Alexisa Sancheza, by wynegocjować jak najlepsze warunki dla swoich klientów. Obaj przedstawiciele podczas negocjacji będą powoływać się na płace Chilijczyka.

Według mediów, bramkarz United może wynegocjować tygodniówkę nawet na poziomie 300 tysięcy tygodniowo, natomiast Anhony Martial zamierza przynajmniej podwoić swoje zarobki (Francuz aktualnie zarabia 70 tysięcy tygodniowo).

Kliknij i odbierz zakład bez ryzyka 110 zł + 10 zł na START + 400 zł od depozytu!

200PLN
GRAMGRUBO
GRAMGRUBO