Belgia – Polska: Znamy składy!

08.06.2022

Jeszcze godzina pozostała do drugiego meczu Polaków podczas czerwcowego zgrupowania. Tym razem rywal znacznie mocniejszy niż rezerwowa Walia. Belgowie na własnym terenie będą faworytem. Czesław Michniewicz wybrał jedenastu piłkarzy, którzy rozpoczną spotkanie od pierwszej minuty.

W bramce rozpocznie Bartłomiej Drągowski. Zgodnie z zapowiedziami, każdy z bramkarzy dostanie po jednym pełnym spotkaniu w czerwcowej Lidze Narodów. W porównaniu do meczu z Walią jest jednak trochę zmian. Na prawej obronie zobaczymy przede wszystkim Roberta Gumnego. W pomocy od pierwszej minuty zagra Jakub Kamiński, Szymon Żurkowski czy Sebastian Szymański. To łącznie pięć roszad.

Tym razem Czesław Michniewicz zdecydował się na jednego napastnika. Nie oznacza to jednak defensywnego nastawienia. Polacy skorzystają bowiem z dwóch „10”, jak wynikałoby ze składu. Mowa tutaj o Zielińskim i Szymańskim. Nieco niżej zapewne zobaczymy Żurkowskiego, który jednak potrafi wiele dać w ofensywie, co pokazał w tym sezonie w barwach Empoli.

Belgowie z kolei wystawiają największe gwiazdy na nas. Jest Eden Hazard, jest Kevin De Bruyne, a także wielu innych wspaniałych graczy, którzy będą ogromnym wyzwaniem dla biało-czerwonych.

Początek meczu Belgia – Polska już o godzinie 20;45. Transmisja dostępna w TVP 1 oraz Polsat Sport Premium 1.