Zlatan coraz bliżej Europy. Zakończy karierę w byłym klubie?

04.11.2018

Wiele wskazuje na to, że niedługo na europejskich boiskach znów zobaczymy Zlatana Ibrahimovicia. Szwed, który ostatnio miał świetny okres w USA, szuka możliwości do gry. Sezon zakończył się już dla jego LA Galaxy, a wieku się nie oszuka…

Wszyscy dobrze wiemy, że „Ibracadabra” jest jak wino, ale na każdego w końcu przyjdzie czas. 37 lat to jak na napastnika bardzo zaawansowany wiek i dopóki są chęci i siły do gry, trzeba korzystać. Mimo 22 bramek w 27 spotkaniach, które zdobył Ibrahimović, Los Angeles Galaxy nie awansowało do play-offów, więc na dobrą sprawę przed Szwedem kilka miesięcy przerwy od piłki.

Może nie byłoby ot niczym szczególnym dla młodzika, jednak dla 37-letniego Zlatana każdy tydzień bez meczu jest tygodniem straconym. Nic więc dziwnego, że coraz częściej pojawiają się informacje o jego powrocie do Europy. Słyszeliśmy wiele plotek, z Realem Madryt na czele, jednak wydaje się, że zawodnikowi najbliżej do… Włoch.

Ibrahimović ma właśnie prowadzić negocjacje z AC Milan, w którym grał w latach 2010-2012. Umowa miałaby obowiązywać do końca sezonu, z możliwością przedłużenia o kolejny rok w przypadku awansu klubu do Ligi Mistrzów. Szwed zasiliłby „Rossonerich” na zasadzie wolnego transferu, co jest bardzo ważną kwestią w kontekście problemów klubu z Financial Fair Play. U Gennaro Gattuso miałby tworzyć parę napastników wraz z Gonzalo Higuainem.

Kliknij i odbierz zakład bez ryzyka 110 zł + 10 zł na START + 400 zł od depozytu!