Saudyjski fundusz inwestycyjny? Kto tak naprawdę chciał przejąć Śląska Wrocław?
09.06.2022

Kilka tygodni temu gruchnęła informacja, jakoby przejęciem Śląska Wrocław zainteresowany miał być fundusz inwestycyjny, który na początku ubiegłego sezonu zainwestował ogromne środki w Newcastle. Okazuje się jednak, że w całe przedsięwzięcie zainteresowane były jeszcze inne osoby, które polskim kibicom są dobrze znane i raczej nie kojarzą im się najlepiej. 

Jakiś czas temu “Gazeta Wrocławska” poinformowała, że przejęciem udziałów w Śląsku Wrocław zainteresowany jest Public Investment Fund – czyli fundusz, który na początku ubiegłego sezonu przejął angielskie Newcastle. Mówiło się, że Saudyjczycy planują wybudować we Wrocławiu fabrykę samochodów elektrycznych.

Adam Pietrowski znów w akcji

Pod pismem, które w lutym spłynęło do wrocławskiego ratusza widniał podpis Mohammada Iskrandaniego, prezesa zarządu LEC Light Electric Car z siedzibą w Berlinie. Po śledztwie internautów okazało się, że w zarządzie firmy LEC Light Electric Car zasiada Adam Pietrowski, który niegdyś wspomagał Matsa Hartlinga i Vannę Ly w niesławnej próbie przejęcia Wisły Kraków.

Przypomnijmy, że pod koniec 2018 roku fundusze Alelega i Noble Capital Parnters podjęły próbę zakupu znajdującej się na skraju bankructwa Wisły Kraków. Ostatecznie nowi inwestorzy przepadli bez śladu.