Gennaro Gattuso trenerem Valencii
09.06.2022

Od dłuższego czasu było jasne, kto zostanie nowym trenerem Valencii. Dni dotychczasowego szkoleniowca – Pepe Bordalasa – dawno były policzone. Jego miejsce zajął Gennaro Gattuso. Legendarny piłkarz podpisał dwuletni kontrakt z hiszpańskim klubem.

Gennaro Gattuso kontynuuje trenowanie wielkich klubów. W latach 2017-2019 prowadził Milan. Po pół roku przerwy trafił do Napoli, z którym spędził kolejne półtora sezonu. Teraz miał dwanaście miesięcy przerwy i poprowadzi Valencie. Łatwo nie będzie, bowiem obecny klub to głównie nazwa i wielka marka. Zespół jednak nie jest gotowy na walkę o najwyższe cele.

W minionym sezonie Nietoperze zajęły dziewiąte miejsce, a także zagrały w finale Pucharu Króla. Tam jednak lepszy okazał się Real Betis. Przed klubem okienko transferowe, które może mocno utrudnić budowanie kadry na przyszły sezon. Już teraz głośno się mówi o potencjalnym odejściu kilku największych gwiazd. Chodzi o Carlosa Solera, Jose Luisa Gaye czy Goncalo Guedesa. Ten tercet to zdecydowanie najważniejsze postacie w ekipie z Mestalla.