Przymusowe pożegnanie z piłką. Rafael van der Vaart kończy karierę
05.11.2018

Rafael van der Vaart jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych holenderskich pomocników w XXI wieku. Ofensywny zawodnik ma za sobą grę w takich klubach jak Ajax, Real czy Tottenham. Po ponad 18 latach gry w seniorskiej piłce, Holender poinformował o zakończeniu kariery. 

Na początku sierpnia, van der Vaart przeniósł się z Midtjylland do Esbjerg. 35-letni pomocnik zaliczył tylko dwa ligowe występy w sezonie 2017/2018, dlatego przeprowadzka do słabszego duńskiego klubu była wręcz konieczna, jeżeli Rafael chciał jeszcze zaliczył kilka lub kilkanaście występów w Superlidze.

Plany holenderskiego zawodnika zostały rozwiane na początku października przez problemy zdrowotne. Kontuzja zawodnika okazała się na tyle poważna, że Rafael zdecydował się zakończyć piłkarską karierę o czym poinformował w jednym z wywiadów: Muszę zakończyć grę w piłkę. Nie jestem tutaj, by przechodzić rehabilitacje. Chciałem grać. Miałem zamiar zostać piłkarskim “dziadkiem”, jednak tak nie będzie. Chciałbym podziękować wszystkim piłkarzom, trenerom, fanom za te wszystkie lata. To był wspaniały czas.

Choć Rafael van der Vaart swoje pierwsze piłkarskie kroki stawiał w Ajaksie, to najwięcej czasu w seniorskiej karierze spędził w Hamburgu, gdzie łącznie zagrał w 199 spotkaniach. Po ponad 70 meczów Holender ma rozegranych zarówno dla Tottenhamu, jak i Realu Madryt.

Kliknij i odbierz zakład bez ryzyka 110 zł + 10 zł na START + 400 zł od depozytu!