Guardiola odpowiada na zarzuty pod adresem Manchesteru City

06.11.2018

Najnowsze doniesienia „Der Spiegel” w sprawie łamania przez Manchester City zasad Financial Fair Play wywołały w mediach niemałą burze. W całej sprawie postanowił zabrać głos Pep Guardiola, który stwierdził, że jego klub nie jest oparty tylko na wydawaniu ogromnych sum pieniędzy na nowych piłkarzy.

– Akceptujemy to, gdy ludzie mówią, że wszystkie nasze sukcesy są oparte na pieniądzach. Uważamy jednak, że taki punkt widzenia jest błędny. Ciężko bowiem na to pracujemy, nie tylko menedżer, ale także sztab szkoleniowy i piłkarze. Bez tego nie bylibyśmy w tym miejscu.

Hiszpan zapytany na konferencji prasowej o wszystkie nieczyste zagrania „Obywateli”, odpowiedział: – To nadal przypuszczenia. Klub wydał w piątek oświadczenie na temat całej sytuacji, także o skradzionych e-mailach. Ufam swojemu pracodawcy. Oczywiście chcemy przestrzegać zasad FIFA czy UEFA. To oni zdecydują, czy zostały naruszone przepisy. Uwierzcie mi, nie wiem o co w tym wszystkim chodzi, ponieważ jestem menadżerem i koncentruję się na boisku.

Odkąd Guardiola przejął Manchester City w 2016 roku, jego drużyna została wzmocniona o piłkarzy za 542 miliony funtów.

Kliknij i odbierz zakład bez ryzyka 110 zł + 10 zł na START + 400 zł od depozytu!