Damjan Bohar wrócił do Zagłębia Lubin

23.06.2022

Zagłębie Lubin wzmacnia się przed nowym sezonem Ekstraklasy. Kolejnym piłkarzem, który dołączył do zespołu Piotra Stokowca jest Damjan Bohar.

Dla Bohara to powrót do Zagłębia Lubin po dwóch latach spędzonych w NK Osijek. W ostatnim sezonie ligi chorwackiej zawodnik rozegrał 22 mecze, w których strzelił 4 gole i zanotował 1 asystę. Teraz Słoweniec związał się z Miedziowymi dwuletnią umową z możliwością jej przedłużenia o kolejny rok.

– Damjan Bohar urodził się 18 października 1991 roku w mieście Murska Sobota. W wieku sześciu lat rozpoczął swoją karierę w NK Mura, gdzie występował przez kolejnych szesnaście lat. W 2009 roku dołączył do pierwszej drużyny klubu z Murskiej Soboty. Przez kolejne cztery sezony rozegrał łącznie 127 spotkań, w których zdobył 27 bramek oraz zaliczył siedem asyst. W maju 2013 roku zdecydował się na opuszczenie swojego macierzystego zespołu, przechodząc tym samym do jednej z najlepszych drużyn w Słowenii, NK Maribor – czytamy w oficjalnym komunikacie klubu, który przypomina sylwetkę 30-latka.

Zagłębie Lubin rozpocznie sezon 22/23 dokładnie 15 lipca. Pierwszym meczem Miedziowych będą derby ze Śląskiem Wrocław.