Arkadiusz Milik może zacierać ręce – Jorge Sampaoli odchodzi z Marsylii

01.07.2022

Nie było tajemnicą, że Arkadiusz Milik i Jorge Sampaoli nie zostaną kolegami. Polak wielokrotnie był sadzany na ławce przez argentyńskiego trenera, nawet po dobrych występach. Teraz jednak drogi obu panów się rozchodzą. Argentyńczyk odchodzi z Olympique Marsylia!

Wszystko przez brak porozumienia z zarządem klubu w sprawie nowego sezonu. Nie chodzi tutaj o kontrakt, gdyż Jorge Sampaoli miał jeszcze ważną umowę z OM. Kwestią sporną została strategia na rozgrywki 2022/2023. Te będą bardzo ważne. Mowa bowiem o sezonie, w którym Marsylia zagra ponownie w Lidze Mistrzów. Miniony sezon klub polskiego napastnika zdobył wicemistrzostwo Francji. W ten sposób trafił bezpośrednio do fazy grupowej LM. Ponadto Marsylia dotarła do półfinału Ligi Konferencji, w którym lepszy okazał się Feyenoord.

Nieznane jest nazwisko następcy Argentyńczyka. Jorge Sampaoli na Lazurowym Wybrzeżu pracował od marca 2021 roku. W każdym razie wydaje się, że akcje Arkadiusza Milika u nowego trenera powinny stać znacznie wyżej. W końcu mówimy o strzelcu 20. goli w ubiegłym sezonie.