Marek Śledź dyrektorem akademii Legii

02.07.2022

O tym transferze wiele mówiło się już od przełomu marca i kwietnia. Nie zagra w pierwszym zespole, ale może do tego pierwszego zespołu dostarczyć wielu piłkarzy. Marek Śledź oficjalnie obejmuje stery w akademii Legii. 

Ostatnie pięć lat Marek Śledź spędził rozbudowując akademię Rakowa Częstochowa. Wcześniej pracował także SEMP-ie Ursynów, Radomiaku, Miedzi Legnica, ale przede wszystkim Lechu Poznań. To właśnie jemu przypisuje się największe zasługi przy rozbudowie akademii Kolejorza, która dzisiaj jest uznawana za najlepszą w kraju.

Marek Śledź posiada wieloletnie, udokumentowane sukcesami doświadczenie i doskonale zarządza tymi obszarami. Wśród wychowanków Marka Śledzia można wymienić zawodników, którzy pełnią ważną rolę w reprezentacji Polski i są przykładami płynnego przejścia z piłki juniorskiej do seniorskiej, również na poziomie międzynarodowym – powiedział dyrektor sportowy Legii Jacek Zieliński.

Nowy dyrektor akademii Legii podpisał trzyletni kontrakt z nowym klubem. Warto dodać, że dla niego to będzie powrót do stolicy, z której pochodzi. Wydaje się, że infrastruktura oraz miejsce pracy mogły mieć największy wpływ na decyzje Śledzia.

Mam świadomość tego, że cele, które stawia taki klub sięgają nie tylko bycia najlepszym na Mazowszu i w Polsce, ale liczącym się w Europie – tak odczytuję swoją misję. Na projekty Akademii Legii spoglądam nie tylko przez pryzmat dominacji na rynku polskim, ponieważ to obowiązek. Jeśli postawimy sobie cel być w Top50 w Europie, to jest to osiągalne. Będę patrzył na wartości szkoleniowe, organizacyjne, pedagogiczne i wychowawcze. Pracuję w bardzo specjalistycznej technologii, która będzie wysokoefektywna. Wychowanek będzie definiowany przez nas jako piłkarz i człowiek – mówi Marek Śledź na łamach klubowych mediów.