Bartosz Nowak na celowniku Rakowa Częstochowa

03.07.2022

Raków Częstochowa aktywnie zabiega o transfer Górnika Zabrze – Bartosza Nowaka. Pomocnik był w ostatnim czasie jednym z kluczowych zawodników ekipy z Zabrza. 

Sprawa z transferem Nowaka wydaje się jednak dosyć skomplikowana. Kontrakt środkowego pomocnika z Górnikiem Zabrze dobiega końca dopiero w przyszłym roku i zabrzanie mogą nie chcieć rozstawać się ze swoim kluczowym piłkarzem. Okazuje się jednak, że mogą być do tego zmuszeni. Jak informuje Piotr Koźmiński ze Sportowych Faktów, piłkarz ma bowiem w swojej umowie klauzulę odstępnego, która opiewa na milion euro.

Raków rozbije bank?

Kwota ta wydaje się dość spora, nawet jak na aktualnych wicemistrzów Polski, ale może stanowić dobry punkt wyjścia dla negocjacji. Z drugiej strony mówimy tutaj bowiem o zawodniku, który za rok może stać się wolnym zawodnikiem i wówczas Górnik nie zarobi na nim nawet złotówki. Niewykluczone, że zabrzanie byliby gotowi zaakceptować ofertę opiewającą na około pół miliona euro. Byłby to bez wątpienia jeden z najciekawszych transferów wewnątrz Ekstraklasy w letnim oknie transferowym.