Dani Ramirez blisko odejścia z Lecha Poznań

03.07.2022

Lech Poznań przeprowadził ostatnio dwa transfery do klubu w postaci Gio Citaiszwiliego oraz Afonso Sousy. Niewykluczone są także kolejne wzmocnienia. W drugą stronę z kolei powędrować ma Dani Ramirez, który podobno jest bliski tego by opuścić zespół mistrza Polski.

Jeszcze w maju z Bułgarskiej dochodziły głosy, że Maciej Skorża przekonał Daniego Ramireza, by ten pozostał w Lechu Poznań na kolejny sezon. Sytuacja od tamtej pory mocno się jednak zmieniła – przede wszystkim w stolicy Wielkopolski nie ma już osoby samego szkoleniowca.

Wobec transferów oraz limitu obcokrajowców Lech oraz Dani Ramirez mieli podjąć wspólną decyzję o odejściu piłkarza. Hiszpana wiąże z Kolejorzem jeszcze roczny kontrakt, ale klub ma nie stawiać mu przeszkód w odejściu. Jako pierwszy tę informacje podał Piotr Koźmiński z portalu WP Sportowe Fakty.

Ramirez ma mieć na stole oferty między innymi z USA, Azji a także samej Ekstraklasy. W ubiegłym sezonie 30-latek rozegrał 31 spotkań we wszystkich rozgrywkach zdobywając dwie bramki i osiem asyst.