Franck Kessie oficjalnie zawodnikiem Barcelony

04.07.2022

Reprezentant Wybrzeża Kości Słoniowej od dzisiaj oficjalnie w barwach Blaugrany. Barcelona poinformowała, że Franck Kessie podpisał czteroletni kontrakt. Na Camp Nou przenosi się w ramach wolnego transferu, po wygaśnięciu umowy z Milanem.

Franck Kessie w niedawno skończonym sezonie zdobył mistrzostwo Włoch z Milanem. Był jednym z podstawowych zawodników zespołu Stefano Piolego. Silny, środkowy pomocnik był motorem napędowym drugiej linii Rossonerich. Warto dodać, że do Mediolanu trafił w 2017 roku. Najpierw dwuletnie wypożyczenie z Atalanty, a później obowiązkowy wykup. Przed chwilą skończył mu się kontrakt, dzięki czemu był dostępny bez kwoty odstępnego. Prezentacja Iworyjczyka odbędzie się w środę przed południem.

Początek ciekawego okna dla Barcelony?

To już drugi transfer Barcelony w tym okienku transferowym. Jako pierwszy na Camp Nou trafił Andreas Christensen. Duńczyk wzmocnił defensywę, z której lada moment mają odejść Samuel Umtiti, Clement Lenglet, Oscar Mingueza, a wcześniej to samo uczynił Dani Alves, któremu wygasł kontrakt.

Wydaje się, że najważniejsze dopiero przed Barceloną. Franck Kessie ma być uzupełnieniem drugiej linii. Na wzmocnienia przyjdzie czas. Celem numer jeden jest oczywiście Robert Lewandowski do ataku Blaugrany. Ekipę Xaviego mogą jeszcze wzmocnić również Bernardo Silva czy Raphinha. Trudno będzie przeprowadzić komplet transferów wobec sytuacji finansowej. Mimo wszystko wydaje się, że przed kibicami katalońskiego klubu ciekawe i dobrze zapowiadające się okienko transferowe.