Liverpool wystawiony na sprzedaż? Właściciel “The Reds” podał cenę
09.11.2018

Jeszcze nie tak dawno, angielskie media informowały o ewentualnej sprzedaży Chelsea przez Romana Abramowicza. Kolejnym klubem, który może zmienić właściciela jest Liverpool. Według doniesień amerykańskich źródeł, John W Henry rozważy sprzedaż zespołu za odpowiednią kwotę. 

Amerykański biznesmen jest współzałożycielem firmy Fenway Sports Group, która w 2010 roku zakupiła Liverpool za kwotę około 447 milionów dolarów. Przez osiem lat zespół z miasta Beatlesów znacząco poprawił swoją pozycję w kwestii zarówno sportowej, jak i marketingowej. Nic więc dziwnego, że cena jaką potencjalny nowy właściciel musiałby zapłacić za klub jest kilka razy większa.

Jak informuje gazeta “New York Post”, John W Henry może rozważyć sprzedaż angielskiego zespołu w momencie, kiedy na stole pojawi się oferta rzędu 2 miliardów dolarów. W sierpniu o ewentualnej zmianie właściciela wypowiedział się dla Liverpool Echo, Kieran Maguire – Fenway Sports Group widzi możliwość ogromnego rozwoju w klubie. W ich głównym planie jest założenie, że Liverpool za 4-5 lat będzie wart mniej więcej 3 miliardy funtów.

Można zatem założyć, że sytuacja właściciela “The Reds” jest podobna do sprawy Romana Abramowicza. Rosyjski miliarder także nie wyklucza sprzedaży klubu. Warunek jest jeden. Na stole musi pojawić się rozsądna oferta.

Kliknij i odbierz zakład bez ryzyka 110 zł + 10 zł na START + 400 zł od depozytu!

 

200PLN
GRAMGRUBO
GRAMGRUBO