Grzegorz Krychowiak jednak zmieni klub? Na stole oferta z Arabii Saudyjskiej

06.07.2022

Jak informuje Fabrizio Romano, Grzegorz Krychowiak otrzymał ofertę kontraktu z saudyjskiego Al-Shabab. Tym samym pogłoski mówiące o tym, że Polak zdecyduje się pozostać w Krasnodarze mogą zostać szybko ucięte przez samego zainteresowanego. 

Sytuacja Grzegorza Krychowiaka nadal pozostaje niejasna. Ostatnie pół roku pomocnik reprezentacji Polski spędził na wypożyczeniu do AEK Ateny, jednak „Krycha” nadal pozostaje piłkarzem rosyjskiego Krasnodaru. Z biegiem czasu zaczęło pojawiać się coraz więcej informacji mówiących o tym, że Krychowiak finalnie zdecyduje się pozostać w Rosji i tym samym zamknie sobie drogę do wyjazdu na mundial.

Prorocze słowa

Jeszcze dzisiaj „Przegląd Sportowy” cytował wypowiedź znanego rosyjskiego agenta piłkarskiego Timura Gurckaji: – Nikt w Europie nie zapłaci mu trzech milionów euro pensji rocznie. Taki kontrakt mógłby otrzymać tylko w Arabii Saudyjskiej albo w Katarze. Prawdopodobnie nikt stamtąd się po niego nie zgłosi, więc postanowił zostać w Krasnodarze – stwierdził Rosjanin. Jego słowa bardzo szybko uległy jednak przedawnieniu.

Fabrizio Romano poinformował bowiem, że Krychowiak otrzymał ofertę kontraktu z saudyjskiego Al-Shabab, czyli czwartej drużyny ubiegłego sezonu. Według Romano wszystko teraz zależy od polskiego pomocnika, jednak jeśli 32-latek rzeczywiście planuje opuścić Krasnodar, to – tak jak stwierdził Timur Gruckaja – żaden europejski klub nie zaoferuje mu lepszych pieniędzy. Dla Grzegorza Krychowiaka może to być więc wielka szansa na to, by w końcu uciąć spekulacje o potencjalnym pozostaniu w Rosji oraz zaznaczyć swoje ambicje do wyjazdu na mundial.