Goncalo Feio odchodzi ze sztabu Rakowa Częstochowa

06.07.2022

Na tydzień przed rozpoczęciem sezonu i trzy dni przed meczem o Superpuchar Polski w sztabie Rakowa Częstochowa pojawił się spory ubytek. Z klubem rozstał się asystent Marka Papszuna – Gonalo Feio. 

Goncalo Feio uważany jest w naszym kraju za ogromny trenerski talent. 32-letni Portugalczyk ma już w swoim CV pracę w sztabie Legii Warszawa, Wisły Kraków czy greckiego A0 Xanthi. W 2020 roku Feio związał się z Rakowem Częstochowa, gdzie pełnił obowiązki drugiego trenera. Dziś pojawiła się jednak informacja, że Goncalo Feio opuszcza Częstochowę.

W poszukiwaniu nowych wyzwań

Nie jest tajemnicą, że Feio od dłuższego czasu przymierza się do objęcia posady pierwszego trenera i samodzielnego poprowadzenia drużyny. Dziennikarz i komentator Polsatu Sport, Krystian Natoński, informuje, że Portugalczyk opuszcza Częstochowę w poszukiwaniu nowych wyzwań.

Rozmowy pomiędzy Goncalo Feio i klubem wicemistrza Polski trwały już od dłuższego czasu i odejście Portugalczyka nie powinno być dla Marka Papszuna zbyt dużym zaskoczeniem. Jego następca nie jest jeszcze znany, jednak sugeruje się, że przesunięcia na nowe stanowisko doczeka się inny członek sztabu Rakowa – Dawid Szwarga.