Raheem Sterling o krok od Chelsea

07.07.2022

Lada moment możemy się stać świadkami hitowego transferu wewnątrz Premier League. Barwy klubowe zmienić ma Raheem Sterling, który, według relacji Fabrizio Romano, porozumiał się już w sprawie kontraktu z londyńską Chelsea. 

Odejście Sterlinga z Manchesteru City stawało się w ostatnim czasie coraz bardziej prawdopodobne. Anglik pozostawał w kontakcie z Thomasem Tuchelem, który miał przekonać go do przenosin na Stamford Bridge. Negocjacje pomiędzy klubem a zawodnikiem nie należały do najłatwiejszych, bowiem piłkarz przedstawił dość spore wymagania finansowe. Ostatecznie udało się osiągnąć porozumienie.

Transfer o krok

Fabrizio Romano sugeruje, że dopięcie transferu nie powinno być problemem, gdyż kluby są już bliskie uzgodnienia ostatecznej ceny. Włoski dziennikarz informuje, że „The Blues” zapłacą za Sterlinga około 45 milionów funtów. Tym samym Anglik, po siedmiu latach pobytu w Manchesterze zmieniłby barwy klubowe.

Sterling wystąpił w 337 spotkaniach „The Citizens”, w których 131 razy trafiał do siatki i zaliczył 94 asysty. Do Manchesteru piłkarz trafił w 2015 roku z Liverpoolu. Klub z Etihead zapłacił za reprezentanta Anglii prawie 50 mln funtów.