Przez młodzieżówki Juventusu i Porto do Radomia. Pedro Justiniano nowym piłkarzem Radomiaka

11.07.2022

Radomiak zbroi się przed rozpoczęciem nowego sezonu PKO BP Ekstraklasy. W sobotę klub ogłosił transfer Lisandro Semedo, a w niedziele do ekipy z Radomia oficjalnie dołączył kolejny piłkarz – Pedro Justiniano. 

Nowy nabytek radomskiego klubu to 22-letni portugalski środkowy obrońca, którego CV jest naprawdę imponująco. Justiniano kształcił się bowiem piłkarsko w akademiach Juventusu i FC Porto. Wygląda na to, że we Włoszech i Portugalii nie wszystko poszło zgodnie z planem, gdyż ostatecznie piłkarz wylądował w Radomiu. Niemniej jednak jest to bardzo ciekawy ruch Radomiaka, który sprowadził do siebie bardzo młodego zawodnika, który z bliska widział wielką piłkę.

Solidne wzmocnienie

Historia nowego nabytku Radomiaka jest naprawdę ciekawa. Pedro Justiniano dysponuje bowiem portugalskim i włoskim paszportem i w przeszłości miał okazję reprezentować młodzieżówki obu tych krajów. 22-latek ma na koncie osiem występów w młodzieżowych reprezentacjach Włoch i czternaście spotkań w reprezentacjach Portugalii. Tym samym obrońca dołącza do grona piłkarzy z imponującym CV, którzy w ostatnim czasie trafili na boiska PKO BP Ekstraklasy.

Jest to zarazem dziesiąty letni transfer Radomiaka i trzeci obcokrajowiec, który trafia do Radomia po perypetiach na zachodzie Europy. Wcześniej drużynę wzmocnili także Lisandro Semedo z Fortuny Sittard i Roberto Alves ze szwajcarskiego FC Winterthur.