Juventus przechytrzy Barcelonę? Pomóc w transferze ma Mino Raiola

10.11.2018

Ajax Amsterdam może już w styczniu zarobić gigantyczne pieniądze na kolejnym wychowanku. Tym razem największe europejskie kluby mają chrapkę na ich środkowego obrońcę – Matthijsa de Ligta. Od wielu tygodni zawodnik jest pod stałą obserwacją Barcelony, ale osoba Mino Raioli może wykluczyć ten transfer do „Dumy Katalonii”.

19-letni Holender od jakiegoś czasu jest uznawany za jeden z największych talentów na pozycji środkowego obrońcy. W tak młodym wieku udało mu się rozegrać już aż 11 spotkań dla reprezentacji Holandii i przejąć opaskę kapitana swojej klubowej drużyny. Debiut w Eredivisie zaliczył mając zalewie 17 lat. Od tamtego czasu nie daje się wygryźć z podstawowego składu Ajaksu.

Imponujący rozwój nastolatka nie umknął uwadze Barcelony. Hiszpański klub powoli rozgląda się za następcami Gerarda Pique, który wchodzi w ostatnie lata swojej kariery. Mimo to osoba Mino Raioli może zablokować ten transfer. Włoski agent ma niekoniecznie dobre stosunki z władzami mistrza Hiszpanii, a zupełnie na drugim biegunie jest Juventus. Kataloński Sport informuje, że super-agent nawiązał kontakt ze „Starą Damą”, z którą niejednokrotnie współpracował.

De Ligt jest obecnie wyceniany na około 50 milionów euro, ale w Amsterdamie zdają sobie doskonale sprawę, że za swój talizman mogą otrzymać o wiele, wiele więcej.

Kliknij i odbierz zakład bez ryzyka 110 zł + 10 zł na START + 400 zł od depozytu!