Raheem Sterling trafia do Chelsea! To pierwszy z hitowych transferów The Blues

13.07.2022

Siedem lat temu ponad 60 milionów euro, teraz grubo ponad 50. Raheem Sterling po raz kolejny bohaterem transferu pomiędzy klubami z czołówki Premier League. Reprezentant Anglii trafia do Chelsea!

Już od kilku dni było jasne, że skrzydłowy trafi na Stamford Bridge. Wszystko było kwestią czasu oraz zapisów w umowach pomiędzy klubami. Teraz transfer doszedł do skutku. W związku z tym Raheem Sterling podpisał pięcioletni kontrakt z The Blues. Warto dodać, że 27-latek już ma na swoim koncie 320 występów w Premier League, a także kolejnych 77 w reprezentacji Anglii.

W Londynie Raheem Sterling ma być jedną z gwiazd odnowionej drużyny. Nie ma co ukrywać, że Chelsea po sprzedaży przez Romana Abramowicza jest nowej rzeczywistości. To musiało także oznaczać sporo transferów w obie strony. Do tej pory głównie mowa była o odejściach. Teraz jednak zaczęły się wzmocnienia.

Posiłki z Włoch

Kwestią godzin jest także transfer innego piłkarza do Chelsea. Tym razem jednak chodzi o zasypanie dziury w defensywie po odejściu Andreasa Christensena. Na Stamford Bridge trafi Kalidou Koulibaly. Senegalczyk po wielu latach opuszcza Napoli. Od dłuższego czasu starało się o niego mnóstwo klubów. Dopiero teraz Aurelio De Laurentis dał zielone światło na ten ruch. Defensor Napoli ma kosztować około 40 milionów euro.