Ousmane Dembele ponownie zawodnikiem Barcelony!
14.07.2022

Miało być przedłużenie kontraktu, ale nie wyszło. Przez dwa tygodnie Ousmane Dembele był formalnie bezrobotny. Teraz ponownie jest piłkarzem Barcelony. Francuz podpisał dwuletni kontrakt z Dumą Katalonii.

Saga związana z nową umową dla francuskiego skrzydłowego trwała dobrych kilka miesięcy. Najpierw wydawało się, że nic z tego nie wyjdzie. Ousmane Dembele i jego otoczenie nie byli skorzy do pozostania na Camp Nou. Tutaj swoją rolę odegrał agent Moussa Sissoko. Potem wydawało się, że zostanie odstawiony na boczny tor. Ostatecznie Xavi skorzystał z Francuza, mimo niepewnej sytuacji kontraktowej. To było strzałem w dziesiątkę. Dembele miał bardzo dobrą końcówkę sezonu. Wtedy do gry wkroczyło wielu innych chętnych na zakontraktowanie skrzydłowego.

Jak się okazało, nikt nie podpisał umowy z Dembele. Nie zrobiło tego PSG ani Chelsea. Nadal toczyły się jednak negocjacje z dotychczasowym klubem. Od kilku dni było jasne, że Francuz wróci i tak się dzisiaj stało. Oficjalnie podpisał dwuletnią umowę. Nieznane są jeszcze zarobki, ale wiele się mówi o… obniżce względem poprzedniej umowy. Warto dodać, że Ousmane Dembele będzie występował z numerem 7 w nadchodzących rozgrywkach.

Kolejne ruchy za moment

Barcelona powoli kompletuje kadrę na nadchodzący sezon. Kessie, Christensen, Raphinha(lada moment oficjalnie), a teraz Dembele. To już cztery transfery. Nie ma wątpliwości, że piątym i tym, na który wszyscy czekają jest Robert Lewandowski. Wg hiszpańskich mediów Xavi chciałby mieć Polaka do dyspozycji na El Clasico, które odbędzie się w trakcie przygotowań – 24 lipca.

W drugą stronę pójdzie Frenkie De Jong. Holender nie pali się do odejścia, ale wg Fabrizio Romano jest już porozumienie między Barceloną a Manchesterem United. Wydaje się, że Holender dołączy do Erika ten Haga na Old Trafford. Dzięki temu Barcelona zyska spory zastrzyk gotówki, który jest jej bardzo potrzebny na dalszą przebudowę zespołu.

200PLN
GRAMGRUBO
GRAMGRUBO