Mecz Miedź Legnica – Lech Poznań przełożony

18.07.2022

Lech Poznań zdecydował się przełożyć niedzielne starcie z Miedzią Legnica. Powodem jest dwumecz z Dinamem Batumi w drugiej rundzie eliminacji Ligi Konferencji. 

Zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami, polskie zespoły mają prawo wystąpić o przełożenie jednego spotkania PKO BP Ekstraklasy, jeśli znajdą się w ostatniej rundzie eliminacji do europejskich pucharów, a także jedno wcześniejsze, wskazane przez klub. Z tego przywileju zdecydował się skorzystać Lech Poznań i poprosił przełożenie niedzielnego meczu z Miedzią Legnica, który rozdziela dwa pucharowe starcia poznaniaków z Dinamem Batumi.

Tym razem się udało

Był to już drugi w tym sezonie wniosek Lecha o to, by ze względu na rywalizację w Lidze Konferencji, przełożyć spotkanie rozgrywane na krajowym podwórku. „Kolejorz” starał się przełożyć mecz o Superpuchar, jednak wówczas na taką propozycję nie przystał PZPN. Teraz jednak nic już nie stało na przeszkodzie. Oznacza to jednak, że w przypadku awansu do III rundy eliminacji Lech nie będzie już mógł przełożyć meczu z Wisłą Płock.