Na wszystko potrzeba czasu. Fabinho tłumaczy swój start w Liverpoolu
11.11.2018

Transfer Fabinho do Liverpoolu został zrealizowany w błyskawicznym tempie. Co innego możemy powiedzieć o początkach Brazylijczyka w nowym zespole. Były pomocnik Monaco długo czekał na swoją szansę w Premier League. Po lepszym okresie w drużynie, Fabinho wytłumaczył swój start w “The Reds”. 

Nic nie wskazywało na to, że Brazylijczyk będzie miał aż takie problemy na starcie sezonu. Nowy pomocnik Liverpoolu regularnie pojawiał się na boisku podczas przedsezonowych spotkań. Kłopoty zawodnika zaczęły się wraz z początkiem ligowych zmagań. Przez pierwsze 7. kolejek Premier League, Fabinho nie wybiegł nawet na murawę, nie mówiąc o grze w wyjściowym składzie.

Kliknij i odbierz zakład bez ryzyka 110 zł + 10 zł na START + 400 zł od depozytu!

Brazylijczyk otrzymał swoją pierwszą poważną szansę w meczu z Chelsea, który był rozgrywany w ramach Carabao Cup. Pomocnik “The Reds” nie rozegrał wielkiego spotkania, jednakże wszyscy mieli na uwadze fakt, że było to pierwsze spotkanie piłkarza w barwach Liverpoolu od początku sierpnia.

Aktualna sytuacja Fabinho w zespole wygląda zupełnie inaczej. Juergen Klopp regularnie stawia na brazylijskiego podopiecznego, który odwdzięcza się trenerowi bardzo poprawną grą. Sam zawodnik również zyskał odpowiednią pewność siebie. W rozmowie dla “The Times”, Brazylijczyk opowiedział nieco o początkach w zespole – Chciałem zagrać wcześniej, ale musiałem bardzo ciężko pracować. Poprawiałem swoje warunki fizyczne, gdyż w Premier League gra się zupełnie inną piłkę. Klopp chciał, abym przyzwyczaił się do realiów wyspiarskiej piłki. Musiałem poznać kolegów, zapoznać się z systemem jaki jest w drużynie. Sztab szkoleniowy pokazał mi zdjęcia oraz wideo, na których widać było moje mankamenty. Musiałem to wszystko poprawić. 

Pomijając mecz z Crveną Zvezdą, Fabinho pojawił się w pierwszym składzie w czterech meczach z rzędów. Trudno porównywać aktualną pozycję zawodnika z tą, która miała miejsce na starcie sezonu.

Kliknij i odbierz zakład bez ryzyka 110 zł + 10 zł na START + 400 zł od depozytu!