Diament z tureckiej akademii. Erik Destan na celowniku Górnika Zabrze

20.07.2022

Trabzonspor zamierza wypożyczyć do Ekstraklasy utalentowanego napastnika – Erika Destana. Zainteresowanie piłkarzem jest spore, ale największe szanse na sprowadzenie do siebie tureckiego zawodnika ma Górnik Zabrze. 

Destan to wychowanek Altinordu, czyli osławionej tureckiej akademii, która wypuściła w świat takich piłkarzy jak Caglar Soyuncu czy Cengiz Under. Erik Destan jest jednym z jej najbardziej utalentowanych absolwentów. Na początku tego roku po napastnika sięgnął Trabzonspor. Mistrzowie Turcji zapłacili za Destana 600 tysięcy euro, jednak 19-latek musi jeszcze poczekać na szanse występów w pierwszej drużynie. Klub z Trabzonu zdecydował się więc wysłać wychowanka Altinordu na wypożyczenie, a zainteresowanych jego usługami nie brakuje.

Górnik prowadzi w wyścigu po Destana

Pierwszym polskim klubem, który zgłosił się po Destana było Podbeskidzie. Bielszczanie nie mają jednak większych szans na sfinalizowanie wypożyczenia, gdyż Trabzonspor otrzymać miał również oferty z klubów PKO BP Ekstraklasy.

Dla Warty Poznań koszt wypożyczenia napastnika Trabzonsporu okazał się być zbyt duży, ale zdecydowanie bardziej konkretny w swoich działaniach jest Górnik Zabrze, którego na taki ruch byłoby stać. Nic nie jest jednak jeszcze przesądzone, choć kwestia potencjalnego wypożyczenia Destana powinna wyjaśnić się w ciągu kilku najbliższych dni.