Fantastyczne liczby Lewandowskiego. Wszedł w piątą setkę

11.11.2018

Najlepszy piłkarz w historii Polski? Tutaj zdania są podzielone. Dla wielu numerem jeden wciąż bezdyskusyjnie jest Kazimierz Deyna, inni nieśmiało wskazują już na Lewandowskiego. Niezależnie od tych wyborów, nie da się nie przyznać, że nasz kraj w końcu ma napastnika z absolutnego światowego topu. Właśnie dostaliśmy na to kolejny dowód.

Dobrze poprowadzona kariera, świetni trenerzy spotkani po drodze, nieoceniony wpływ Juergena Kloppa czy Pepa Guardioli. Do tego talent, ogromna samodyscyplina, pracowitość i profesjonalizm. Lewandowski niczego nie dostał za darmo, a mimo wielu przeszkód dostał się na sam szczyt. Dla Polski jest jak ambasador, ponieważ jego nazwisko znają na całym świecie wszyscy, którzy piłką interesują się choćby od święta.

Pochłonięci boiskowymi wydarzeniami, czasem zostajemy sprowadzeni na ziemię statystykami, które albo nas zaskakują, albo utwierdzają w jakimś przekonaniu. Dziś jesteśmy po tej drugiej stronie – okazuje się, że dzięki kapitalnemu występowi w Derbach Niemiec, Lewandowski wkroczył w piątą setkę trafień. Do spotkania z Borussią Lewandowski miał 399 bramek w profesjonalnej karierze, teraz jest ich już 401.

187 w Bundeslidze, 49 w Lidze Mistrzów, 32 w Ekstraklasie, 27 w Pucharze Niemiec, 21 w 1. lidze, 15 w drugiej. Do tego kolejnych 15 w różnych pucharach i 55 w reprezentacji Polski. By docenić, jak świetny jest to wynik, warto wspomnieć, że Lewandowski depcze po piętach Luisowi Suarezowi, uważanemu w ostatnich latach przez wielu na najlepszą „9” na świecie. Rok starszy od Polaka Urugwajczyk ma łącznie 424 trafienia.

Kliknij i odbierz zakład bez ryzyka 110 zł + 10 zł na START + 400 zł od depozytu!