Szymon Marciniak poprowadzi finał Pucharu Egiptu!

20.07.2022

Z polskiej perspektywy derby Kairu to dość duża egzotyka piłkarska. Mowa jednak o wielkiej rywalizacji, w której stawka będzie wysoka – Puchar Egiptu. Szymon Marciniak poprowadzi to spotkanie!

Egipska federacja poinformowała, że Szymon Marciniak będzie sędzią głównym spotkania Al Ahly – Zamalek w ramach finału Pucharu Egiptu za sezon 2020/2021. Mówi się, że to jedne z największych derbów w Afryce, a nawet na świecie. Atmosfera zawsze jest niezwykle gorąca i trudno ochłodzić rozgrzane głowy piłkarzy oraz kibiców egipskich potęg.

Warto dodać, że to nie pierwszy występ Szymona Marciniaka na Bliskim Wschodzie. Wcześniej sędziował mecze ligowe w Arabii Saudyjskiej. W ubiegłym roku był także rozjemcą podczas katarskiego Arab Cup. Nasz eksportowy arbiter nie pojedzie do Egiptu jednak sam. Jego asystentami będzie tradycyjnie duet Paweł Sokolnicki i Tomasz Listkiewicz. Dodatkowe wsparcie zapewni Łukasz Kuźma w roli sędziego technicznego. Na wozie VAR usiądzie Tomasz Musiał razem z asystentem Sebastianem Jarzębakiem.

Początek meczu Al Ahly – Zamalek już jutro (21 lipca) o godzinie 21:00 czasu polskiego, na Al Salam Stadium w Kairze.