Tak źle w XXI wieku jeszcze nie było. Barcelona może wyrównać “osiągnięcie” van Gaala!
12.11.2018

Patrząc na tegoroczne rozgrywki LaLiga, można odnieść wrażenie, że hiszpańskie drużyny wzięły przykład z naszej Ekstraklasy. Żaden klub jak na razie nie wziął sprawy w swoje ręce, a ścisk w czołówce tabeli jest niesamowity. Po “El Clasico” wydawało się, że Barcelona rozpocznie swój marsz ku mistrzostwu. Biorąc jednak pod uwagę niechlubną serię “Dumy Katalonii”, o ten wyczyn może być bardzo ciężko. 

Jaką serię mamy na myśli? Ze względu na brak czystego konta Barcy we wczorajszym meczu (podopieczni Valverde przegrali 3-4), “Duma Katalonii” zanotowała… 10 spotkanie bez czystego konta w lidze. Taką sytuację w XXI wieku jeszcze w wykonaniu Barcelony nie doświadczyliśmy.

Kliknij i odbierz zakład bez ryzyka 110 zł + 10 zł na START + 400 zł od depozytu!

Ostatni mecz bez straty gola w lidze, mistrz Hiszpanii rozegrał 25 sierpnia, kiedy to Barcelona podejmowała na wyjeździe Valladolid. Klub z Camp Nou wygrał spotkanie 1-0. Kolejne dziesięć kolejek to starcia z minimum jednym straconym golem. Taka seria powoduje również, że “Duma Katalonii” jest obecne najgorszą defensywą w TOP5 La Liga. Warto zaznaczyć, że w tym gronie znajdują się takie zespoły jak Alaves czy Espanyol.

Jeśli Barcelona dalej będzie tracić bramki w ligowych meczach, to podopieczni Ernesto Valverde zrównają rekord Louisa van Gaala z 1998 roku. Holenderski trener miał za sobą serię 12 spotkań bez czystego konta w lidze. Korzystając z szybkiej matematyki, można błyskawicznie obliczyć, że “Duma Katalonii” potrzebuje zaledwie dwóch meczów, by wyrównać to osiągnięcie.

Jakie rywalizacje stoją przed hiszpańskim zespołem w lidze? 24 listopada Barcelona rozegra mecz w Madrycie z Atletico, natomiast 2 grudnia “Duma Katalonii” podejmie na własnym stadionie Villarreal. Biorąc pod uwagę obecną formę defensywy w lidze, scenariusz z dwunastoma spotkaniami ze straconą bramką w LaLiga jest całkiem możliwy.

Kliknij i odbierz zakład bez ryzyka 110 zł + 10 zł na START + 400 zł od depozytu!