Dries Mertens odchodzi z Napoli. Piłkarz pozostanie w Serie A?

25.07.2022

Po dziewięciu latach Dires Mertens pożegnał się z Napoli. Niewykluczone, że Belg pozostanie jednak we włoskiej Serie A.

Mertens odchodzi z Napoli

Dries Mertens trafił do Napoli w 2013 roku, kiedy doszło do jego transferu z PSV Eindhoven. Przez dziewięć lat Belg rozegrał w barwach włoskiego klubu 397 meczów, podczas których zdobył 148 bramek. Ze swoim klubem zawodnik dwukrotnie sięgnął po Coppa Italia – w 2014 oraz 2020 roku.

Od kilku miesięcy mówiło się o tym, że Mertens będzie chciał zostać w Neapolu na kolejne sezony. Ostatecznie 35-latek nie doszedł jednak do porozumienia z klubem. Powodem była pensja piłkarza. Wraz z nowym kontraktem zarobki Belga zostałyby znacząco obniżone.

Gdzie zagra Dires Mertens?

Jaki będzie nowy klub Driesa Mertensa? Według najnowszych informacji włoskich mediów piłkarz może pozostać w Serie A, a zainteresowanie nim przejawiały już Lazio oraz Inter Mediolan. W przypadku Rzymian piłkarza na transfer miałby namawiać Maurizio Sarri, z którym Mertens współpracował w poprzednich latach.

Oprócz Lazio oraz Interu niewykluczony pozostaje powrót do Belgii. O zakontraktowanie Mertensa walczy Royal Antwerp, czyli czwarty zespół poprzedniego sezonu Jupiler League.