Znamy rywali polskich ekip w III rundzie eliminacji do Ligi Konferencji

29.07.2022

Marzyliśmy o 4/4, ewentualnie o 3/4. Ostatecznie skończyło się na połowicznym sukcesie, o którym wiedzieliśmy już przed tygodniem. Mistrz i wicemistrz: Lech Poznań i Raków Częstochowa są o cztery mecze od fazy grupowej Ligi Konferencji. Z kim się zmierzą polskie drużyny?

Lech Poznań zagra z Vikingurem Reykjavik. Islandczycy już we wtorek awansowali do trzeciej rundy, ogrywając walijskie TNS. Kolejorz będzie zdecydowanie faworytem swojego dwumeczu, chociaż w Poznaniu raczej nie mają dobrych wspomnień z islandzkimi klubami.

Z kolei Raków Częstochowa zagra dwumecz ze Spartakiem Trnava. Kilka lat temu Słowacy wyeliminowali Legię Warszawa w eliminacjach do Ligi Mistrzów. Teraz w drodze do pojedynku z Rakowem ograli walijskie Newtown i zameldowali się w trzeciej rundzie. Wydaje się, że tutaj również faworytem będzie polski klub. Zapowiada się jednak znacznie bardziej wyrównana para, niż w przypadku starcia mistrza Polski.

W obu przypadkach polskie ekipy zagrają pierwsze spotkania na wyjeździe – 4 sierpnia (czwartek). Spotkanie Lecha rozpocznie się o godzinie 21:30 polskiego czasu. Rewanż tydzień później o 20:30 przy Bułgarskiej. Dokładnych godzin rozpoczęcia meczów Rakowa jeszcze nie znamy. Tutaj także scenariusz podobny – wyjazd na początek, a później rewanż w domu. Tym razem częstochowianie będą mieli krótką podróż. Mowa o zaledwie 400 kilometrach, jakie dzielą Częstochowę i Trnavę.