Rafał Augustyniak blisko przenosin do Legii Warszawa

30.07.2022

Wiele wskazuje na to, że niebawem Legia Warszawa dokona bardzo ciekawego transferu. Blisko przenosin do stołecznego klubu jest Rafał Augustyniak.

Poszukiwanie zastępstwa dla Wieteski

Sprowadzenie zawodnika na środek obrony od kilkunastu dni było priorytetem dla Jacka Zielińskiego, dyrektora sportowego Legii Warszawa. Ma to oczywiście związek z odejściem Mateusza Wieteski, który przeniósł się do Clermont.

Od pewnego czasu kandydatów do zastąpienia byłego kapitana zespołu było kilku. Wśród nich znalazł się m.in. Robert Ivanov z Warty Poznań czy David Bates z Aberdeen. Jak się okazuje, do Legii ostatecznie dołączy inny piłkarz, o czym w piątkowy wieczór poinformowali Sebastian Staszewski z Interii oraz Tomasz Włodarczyk z Meczyków.

Augustyniak blisko Legii

Prawdopodobnie nowym piłkarzem Legii zostanie Rafał Augustyniak. Polak do niedawna występował w Ural Jekaterynmburg, ale miesiąc temu wygasła jego umowa z rosyjskim klubem. 28-latek może występować zarówno na pozycji numer „6” jak i w centrum obrony.

Z pewnością transfer Augustyniaka byłby jednym z ciekawszych w obecnym okienku transferowym w Polsce. Piłkarz ma na koncie jeden występ w reprezentacji Polski i być może występy w Legii pozwoliły mu ponownie myśleć o grze w narodowej drużynie.

Augustyniak byłby kolejnym wzmocnieniem Legii. Wcześniej Wojskowych zasilili Blaž Kramer, Paweł Wszołek, Makana Baku, Róbert Pich i Dominik Hładun.