„Mam nadzieję, że tak już zostanie” – Messi pod wrażeniem obecnego sezonu w Hiszpanii

13.11.2018

Obecny sezon La Liga jest idealnym produktem dla wielbicieli niespodzianek. Oczywiście – w ligowej tabeli wciąż przoduje Barcelona oraz Atletico Madryt, ale obie te ekipy w każdym meczu borykają się z wieloma problemami. Ponadto, za czołową dwójką wciąż ciągnie się długi peleton złożony z czterech innych zespołów.

O wyrównanym poziomie ligi przekonała się w niedzielę „Duma Katalonii”, która na Camp Nou uległa Realowi Betis. Ekipa Ernesto Valverde przegrywała już na pewnym etapie meczu 1-3, aby ostatecznie zakończyć starcie z wynikiem 3-4.  Strata punktów Barcelony sprawiła, że ich przewaga w lidze zmalała do zaledwie jednego punktu.

– To dobrze, że liga jest bardziej wyrównana niż kiedykolwiek wcześniej. Każdy mecz jest trudny, każdy może pokonać każdego i to jest dobre dla kibiców. Mam nadzieję, że tak pozostanie – stwierdził Leo Messi.

Choć nie jest zaskoczeniem, kto obecnie zajmuje dwie pierwsze lokaty w ligowej tabeli, to dalsze zestawienie i liczba punktów poszczególnych zespołów może budzić wrażenie. Tuż za faworytami wciąż znajduje się Sevilla, a sposób w jaki sezon rozpoczęło Deportivo Alaves, także jest wielką niespodzianką. Ponadto lokalny rywal Barcelony, Espanyol, plasuje się na wysokim piątym miejscu. Tuż za nimi jest Real Madryt. „Królewscy” do aktualnego mistrza Hiszpanii tracą już tylko cztery oczka.

Kliknij i odbierz zakład bez ryzyka 110 zł + 10 zł na START + 400 zł od depozytu!