John van den Brom: Jestem dumny ze swoich piłkarzy

01.08.2022

Lech Poznań przegrał drugi ligowy mecz w tym sezonie i znajduje się na ostatnim miejscu w tabeli PKO Ekstraklasy. Po spotkaniu dość kontrowersyjnej wypowiedzi udzielił szkoleniowiec mistrzów Polski, John van den Brom.

Lech Poznań w niedzielny wieczór przegrał z Wisłą Płock 1:3. Przy Bułgarskiej atmosfera jest coraz bardziej niepokojąca, a oliwy do ognia dolał sam trener. Według Johna van den Broma, Kolejorz podczas niedzielnego spotkania zasługiwał na więcej i on sam jest dumny z postawy zawodników.

– Jestem dumny z tego, co próbowali robić piłkarze. Walczy o wynik, ale mieliśmy trochę pecha w wykończeniu akcji. Czujemy się nieszczęśliwi z powodu wyniku. Według mnie zasługiwaliśmy na więcej w tym spotkaniu – twierdzi Holender.

Moim zdaniem kontrolowaliśmy pierwszą część meczu, ale chwila dekoncentracji kosztowała nas utratę bramki. Mamy wiele elementów do poprawy, nie możemy tracić tak wielu goli na własnym stadionie. Mamy wiele sytuacji, ale ich nie wykorzystujemy. Sądzę, że jeżeli zaczniemy je wykorzystywać, to będzie lepiej – dodał van den Brom.

Lech Poznań już teraz ma na koncie więcej porażek u siebie, niż w całym w poprzednim sezonie. Kolejnym ligowym spotkaniem Kolejorza będzie starcie wyjazdowe przeciwko Zagłębiu Lubin.