„Nowy Pirlo” na celowniku najlepszych klubów Europy
13.11.2018

Już niebawem największe europejskie kluby mogą stoczyć bratobójczą walkę o 18-letniego pomocnika. Mowa o Sandro Tonalim, którego włoscy dziennikarze już teraz porównują do Andrei Pirlo. Nie tylko z powodu uczesania i wyglądu. 

Wychowanek Brescii w Serie B zadebiutował mając zaledwie 17 lat. Od tego czasu, na dobre wszedł do pierwszego składu drużyny i do dziś nie oddał miejsca w wyjściowej jedenastce. Dobrymi występami Sandro ściągnął na siebie wzrok Roberto Manciniego, który wysłał mu powołanie na najbliższe zgrupowanie „Squadra Azzurra”.

Kliknij i odbierz zakład bez ryzyka 110 zł + 10 zł na START + 400 zł od depozytu!

Jego talent nie umknął uwadze także najlepszym klubom na świecie. Wiele z nich obserwowało go już podczas zeszłorocznych mistrzostw Europy do lat 19, gdzie Włosi dotarli do finału tej imprezy. Duże, europejskie firmy coraz przychylniej patrzą na wydawanie kilkudziesięciu milionów euro za zdolnego nastolatka, tak jak chociażby w przypadku Viniciusa Juniora z Realu Madryt. Tym razem kwota za rozgrywającego ma być niewiele niższa. Według informacji  „La Gazzetta dello Sport”, jego cena może opiewać nawet na 35 milionów euro. W grze są przede wszystkim takie ekipy jak Manchester City, Chelsea, Juventus, Inter oraz Milan.

Dla Tonallego obecnie najważniejsza jest jednak regularność gry, co może wykluczać transfer do topowego zespołu w najbliższym czasie. Jego talent wymaga wciąż pracy u podstaw, pomimo ciągłych porównań do Andrei Pirlo. Legendarny włoski pomocnik także zaczynał swoją przygodę z futbolem w Brescii, ale to nie koniec podobieństw (nie wspominając o wyglądzie). 18-latek może tak jak swój idol pochwalić się idealnym przerzutem piłki wręcz na milimetry. Ponadto doskonale opanował umiejętność gry obiema nogami, co na tej pozycji jest kluczowe.

Jeśli Tonali rzeczywiście zamierza dokonać tak wielkiego skoku jakościowego, najlepszym rozwiązaniem byłoby odejście do klubu z Serie A. Największe włoskie marki, takie jak Napoli, Juventus czy Milan, zwykle kupują nastolatków, aby przez kilka lat ogrywać ich w innych klubach. Kto wie, być może byłoby to najlepsze rozwiązanie dla młodego chłopaka, który potrzebuje przede wszystkim minut na boisku.

Kliknij i odbierz zakład bez ryzyka 110 zł + 10 zł na START + 400 zł od depozytu!