Brexit da się we znaki klubom Premier League? FA zamierza wprowadzić wielką zmianę
14.11.2018

Odejście Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej może przysporzyć wiele kłopotów właścicielom klubów z Premier League. Ich drużyny będą musiały bowiem przejść szereg wielu zmian, które mają pomóc w rozwoju angielskiego futbolu.

Angielski związek piłki nożnej w tym tygodniu ma debatować nad zmniejszeniem liczby graczy spoza ich kraju w klubach ekstraklasy. Do tej pory w 25-osobowej kadrze aż 17-stu graczy mogło pochodzić spoza granicy Anglii. Teraz ta liczba najprawdopodobniej zmniejszy się zaledwie do 12-stu. Nic jednak nie zostanie przeprowadzone chaotycznie. Kluby otrzymają rzecz jasna okres przejściowy na ustabilizowanie swoich kadr, który potrwa do 2020 roku

Władze Premier League oczywiście mogą nie zgodzić się na taki wymóg, ale FA zapewne postawi komisje ligi pod ścianą. Trudno zresztą się temu dziwić. Taka modyfikacja przepisów znacznie pomogłaby młodym angielskim piłkarzom na płynne przejście z piłki juniorskiej do seniorskiej.

Obecnie w Premier League aż 13 na 20 zespołów na dzień dzisiejszy nie spełniłoby nowych wymogów zaproponowanych przez FA. Najwięcej aktualnie zagranicznych piłkarzy posiada w swojej kadrze (konkretnie 17) Manchester City i Tottenham.

Kliknij i odbierz zakład bez ryzyka 110 zł + 10 zł na START + 400 zł od depozytu!