Dr Erkut Sogut potwierdza. Mesut Özil odrzucił ogromną ofertę
14.11.2018

Wielka piłka od wielu lat idzie w parze z ogromnymi pieniędzmi. Czołowi piłkarze w pewnym etapie swojej kariery otrzymują lukratywne oferty spoza Europy. Do tego grona zaliczyć można Mesuta Özila. Były reprezentant Niemiec przed przedłużeniem kontraktu z Arsenalem, miał na stole niesamowitą ofertę. 

“Kanonierzy” mieli ręce pełne roboty w trakcie sezonu 2017/2018. Wielu bowiem piłkarzom kończyły się z klubem umowy. Ta kwestia dotyczyła również pomocnika Arsenalu, Mesuta Özila. Zespół z Londynu nie chciał popełnić tego samego błędu, co z Alexisem Sanchezem, dlatego zarząd zaoferował zawodnikowi bardzo korzystny kontrakt.

Na początku lutego oficjalna strona Arsenalu poinformowała o nowej umowie piłkarza. Mestu Özil na mocy przedłużonego kontraktu zarabia w zespole około 350 tysięcy funtów tygodniowo. Piłkarz związał się z drużyną do 2021 roku. Wydawać by się mogło, że pieniądze zaoferowane przez zarząd “Kanonierów” dla piłkarza już są ogromne. Jak poinformował jednak Dr Erkut Sogut, Mesut miał na stole jeszcze lepszą umowę.

Agent zawodnika zakomunikował, że Özil otrzymał świetną ofertę z Azji – Mieliśmy ogromne oferty z Azji. Niektóre propozycje były wręcz szalone. Dla Mesuta pieniądze nie odgrywają jednak najważniejszej roli. Oczywiście, zarobki są ważnym czynnikiem, jednakże ludzie muszą mieć świadomość, że gra w piłkę to tylko jeden z aspektów kontraktowych negocjacji. Marketing piłkarza ma ogromne znaczenie. Klub zarabia bowiem na zawodnikach. Mogliśmy podpisać umowę z jakimkolwiek innym klubem, jednakże Mesut kocha ten zespół. Poinformowałem go o wszystkich propozycjach, jednakże on szybko odpowiedział, że tutaj jest jego dom i on chce tu zostać.

O jakiej szalonej ofercie mówił agent zawodnika? Według “Evening Standard”, Mesut mógł zarabiać w Chinach nawet milion funtów tygodniowo. Porównując to z obecnymi zarobkami piłkarza, można mówić o pewnej przepaści.

Kliknij i odbierz zakład bez ryzyka 110 zł + 10 zł na START + 400 zł od depozytu!