Nowa umowa albo zmiana klubu? Konkretne stanowisko Jana Oblaka
14.11.2018

Dla jednych najlepszy na świecie, dla drugich jeden z czołowych bramkarzy. Jan Oblak przez kilka sezonów w Atletico wyrobił sobie opinię czołowego goalkeepera w Europie. Nic więc dziwnego, że oczekiwania słoweńskiego zawodnika z sezonu na sezon są coraz większe. 

Trudno znaleźć topowy klub na świecie, który choć przez chwilę nie interesował się bramkarzem Atletico. Jan Oblak był łączony z przeprowadzką do wielu klubów. Słoweńcem w pewnym momencie poważnie interesowali się przedstawiciele PSG. W trakcie letniego okna transferowego, klauzulę za bramkarza chciała wpłacić londyńska Chelsea. Piłkarz madryckiego klubu nie wykazał jednak chęci zmiany otoczenia.

Takie stanowisko Jana Oblaka utrzymywało się do obecnego miesiąca. Przynajmniej tak twierdzą hiszpańskie media. Według doniesień z Półwyspu Iberyjskiego, Jan Oblak jest rozczarowany postępowaniem zarządu. Słoweniec oczekiwał, że klub zaoferuje mu w najbliższym czasie nową umowę, która zagwarantuje bramkarzowi znaczną podwyżkę. Kilka miesięcy temu kontrakt przedłużył m.in. Antoine Griezmann. Nową umowę otrzymał we wrześniu Angel Correa. Na podobny ruch w swoją stronę liczył także goalkeeper.

Obecny kontrakt Oblaka obowiązuje do 2021 roku. Aktualnie w umowie Słoweńca obowiązuje klauzula wykupu, która wynosi 100 milionów euro. Jeszcze nie tak dawno, zarząd Atletico nie obawiał się, że jakiś klub jest w stanie wyłożyć za bramkarza taką sumę pieniędzy. Patrząc jednak na ostatni ruch transferowy Chelsea (londyński zespół wykupił Kepę za 80 milionów euro), niewykluczone, że znajdzie się drużyna, która przyjedzie do Madrytu z wymaganą kwotą.

Trudno aktualnie znaleźć w Europie zespół, który potrzebuje klasowego bramkarza. Jak już wspomnieliśmy, Chelsea sprowadziła Kepę, Manchester City jest zadowolony z Edersona, Liverpool również wydał ogromne pieniądze sprowadzając Alissona. Być może Manchester United przy ewentualnej stracie Davida De Gei spróbuje ściągnąć Słoweńca. Nie można także wykluczać zarządu PSG. Paryżanie z pewnością nie przepuszczą okazji kupna Oblaka.

Kliknij i odbierz zakład bez ryzyka 110 zł + 10 zł na START + 400 zł od depozytu!