Warta potwierdza wypożyczenie piłkarza Trabzonsporu!

06.08.2022

Enis Destan przez najbliższy sezon reprezentował będzie barwy Warty Poznań. 20-latek trafi do Poznania na roczne wypożyczenie. 

O zainteresowaniu Warty zawodnikiem Trabzonsporu mówiło się już od jakiegoś czasu. Mistrz Turcji starał się wypożyczyć swojego młodego napastnika, który w swoim macierzystym klubie nie mógł póki co liczyć na regularne występy. Z Destanem wiążą jednak spore nadzieje, bowiem zawodnik był już między innymi powoływany do młodzieżowej reprezentacji Turcji.

Rywal dla Zrelaka

Chętny na wypożyczenie Destana był wcześniej także Górnik Zabrze, jednak temat ostatecznie upadł. Do porozumienia z Trabzonsporem doszła Warta Poznań, która za roczne wypożyczenie zapłaci 75 tysięcy euro. Z pewnością będzie to spore wzmocnienie poznańskiego klubu, bowiem na początku tego sezonu Dawid Sulczek raczej nie mógł narzekać na nadmiar napastników.

Ze względu na kontuzję Adama Zrelaka, na „9” występował z konieczności między innymi Milan Corryn. Teraz Zrelak wrócił do gry i zdołał nawet tracić do siatki w meczu z Miedzią Legnica. Słowak zyskuje jednak poważnego konkurenta w walce o miejsce w składzie.