Chelsea wynagrodzi Cahilla? Klub pozwoli odejść zawodnikowi na specjalnych warunkach
15.11.2018

Gary Cahill to jeden z dwóch obecnych piłkarzy Chelsea, który był w składzie “The Blues” podczas finałowego starcia z Bayernem w Lidze Mistrzów. Drugim takim zawodnikiem jest David Luiz. Różnica pomiędzy piłkarzami polega jednak na tym, że Cahill nie opuścił Stamford Bridge nawet na sezon. Klub zamierza wynagrodzić Gary’ego za wszystkie lata gry.

Anglik dołączył do londyńskiego zespołu w połowie stycznia 2012 roku. Można zatem wywnioskować, że były obrońca Boltonu wybrał idealny moment na zmianę barw klubowych. “The Blues” wygrali bowiem w sezonie 2011/2012 Ligę Mistrzów, natomiast rok później sięgnęli po Ligę Europy. Cahill wygrał również dwukrotnie mistrzostwo Anglii oraz dwa razy sięgał po Puchar Anglii. Tym samym 32-letni defensor wygrał w swojej karierze praktycznie wszystko.

Obecne rozgrywki nie są dla Gary’ego Cahilla udane. Maurizio Sarri konsekwentnie stawia na duet Rudiger-Luiz, dlatego Anglik pojawia się tylko i wyłącznie w meczach Ligi Europy lub Carabao Cup. Taki rozwój sytuacji spowodował wątpliwości kapitana “The Blues” dotyczące swojej przyszłości w zespole. Niewkluczone, że Gary Cahill poprosi zarząd o zgodę na transfer. Według mediów, przedstawiciele londyńskiej drużyny nie zamierzają zatrzymywać zawodnika. Co więcej, zarząd postara się pójść na rękę Anglikowi.

Jak donosi “Telegraph”, Gary Cahill w momencie otrzymania oferty, dostanie zgodę na transfer. Anglik ma ważny kontrakt z Chelsea tylko do końca obecnego sezonu. W związku z tym, jeżeli jakiś zespół zgłosiłby się po piłkarza, to teoretycznie “The Blues” powinni oczekiwać pewnej sumy pieniędzy. Ze względu na swoją wieloletnią grę dla klubu, zarząd pozwoli obrońcy odejść na półroczne wypożyczenie. Tym samym potencjalny nowy zespół Cahilla nie będzie musiał zapłacić za zawodnika nawet funta.

Kliknij i odbierz zakład bez ryzyka 110 zł + 10 zł na START + 400 zł od depozytu!