Drugie wyjazdowe zwycięstwo Warty Poznań. Zieloni pokonali Koronę Kielce

16.08.2022

Warta Poznań zanotowała drugie zwycięstwo w tym sezonie i drugi raz wydarzyło się to na wyjeździe. Tym razem podopieczni Dawida Szulczka pokonali na Suzuki Arenie Koronę Kielce. Jedynego gola strzelił Michał Kopczyński.

Mecz fatalnie ułożył się dla Korony Kielce. Już od 12. minuty zespół Leszka Ojrzyńskiego musiał grać w osłabieniu. Brutalnego faulu na Miguelu Luisie dopuścił się Sasa Balić, a sędzia Sebastian Krasny po obejrzeniu całej sytuacji na monitorze VAR, pokazały defensorowi gospodarzy czerwoną kartkę.

Grę w przewadze Warta mogła wykorzystać już kilka chwil później, kiedy po strzale Miguela Luisa piłka wylądowała na poprzeczce. Tyle szczęścia Korona nie miała już w 34. minucie. Wówczas ponownie strzał oddawał Luis, a futbolówka trafiła w nienaturalnie ułożoną rękę Adriana Danka. Ponownie po konsultacji z VAR, arbiter wskazał na wapno. Jedenastkę na gola zamienił Michał Kopczyński.

Korona Kielce, pomimo gry w dziesiątkę, próbowała odpowiadać w końcówce pierwszej połowy oraz po zmianie stron. Najlepszą okazję, aby doprowadzić do remisu miał Kyryło Petrow, po którego uderzeniu piłka trafiła w słupek. Ostatecznie podopieczni Leszka Ojrzyńskiego nie zdołali znaleźć już drogi do bramki Adriana Lisa.

Wygrana Warty oznacza, że piłkarze Dawida Szulczka mają na koncie sześć punktów. Z kolei Korona w przypadku zwycięstwa mogła awansować nawet na podium, ale ostatecznie musiała obejść się smakiem.

Korona Kielce – Warta Poznań 0:1 (0:1)
Gol: 0:1 Kopczyński 34′