Stało się. Zapadła decyzja w sprawie systemu VAR w Premier League!
15.11.2018

Aż trudno uwierzyć, że w czasach obecnej technologii, system VAR (Video assistant referee) nie funkcjonował na boiskach  angielskiej piłki. Przedstawiciele Premier League bronili się jak mogli, by system wideoweryfikacji został wprowadzony jak najpóźniej. Według doniesień mediów, mamy przełom w tej sprawie. 

Na początku września The FA podjęło bardzo ważny krok w kierunku wprowadzenia systemu. W trakcie 15 spotkań jednej z kolejek Premier League, testowano system wideoweryfikacji. W całej procedurze pojawił się jeden główny aspekt. Sędziowie na boisku nie mieli żadnego kontaktu z osobami siedzącymi za ekranem. Mówiąc kolokwialnie, można określić całe przedsięwzięcie jako “VAR na sucho”.

Kolejne pretensje zawodników, trenerów i oczywiście kibiców (między innymi ostatni wywiad Charliego Austina) spowodowały kolejne dyskusje na temat wprowadzenia opisywanego systemu. Według informacji bardzo rzetelnego źródła “BBC”, kluby z Premier League przegłosowały cały projekt.

System VAR ma funkcjonować wraz ze startem następnego sezonu. Jest to niewątpliwie bardzo ważna decyzja w kontekście rozgrywania spotkań na Wyspach.

Kliknij i odbierz zakład bez ryzyka 110 zł + 10 zł na START + 400 zł od depozytu!