FIFA 19 kłamie. Piłkarz Morecambe podważa statystyki z gry
16.11.2018

Czy jest ktoś interesujący się futbolem, kto nigdy nie zagrał w popularną grę piłkarską? Z dużą dozą pewności można stwierdzić, że nie. Nie wystarcza nam oglądanie piłki, kopanie jej – na dokładkę lubimy wcielić się w najlepszych zawodników i poczuć trochę emocji w wirtualnym świecie.

Wraz z rozwojem Internetu niemal w niepamięć odeszły czasy, w których grało się jedynie “z komputerem”. Teraz dużo popularniejszym i dużo bardziej angażującym trybem są pojedynki online, w których walczymy z prawdziwymi ludźmi. Jednym z najbardziej znanych jest FUT (FIFA Ultimate Team), w którym budujemy własną jedenastkę z dowolnych piłkarzy na świecie, którzy znaleźli się w grze. By lepiej wiedzieć, kim gramy, dostaliśmy oczywiście szereg statystyk – i tu zaczynają się schody…

Kliknij i odbierz zakład bez ryzyka 110 zł + 10 zł na START + 400 zł od depozytu!

Od lat słyszy się narzekania, że ktoś jest “downgraded”, a ktoś inny “overgraded”. Często natykamy się na statystyki, które wydają mieć się nijak do rzeczywistości i zastanawiamy się, jakim cudem twórcy je dobrali. Tym razem “znieważony” poczuł się Kevin Ellison, zawodnik Morecambe FC, występujący w angielskiej League Two. W swoim filmie udostępnionym na klubowym kanale pokazał, jak bardzo zaniżone jest jego tempo w porównaniu do rzeczywistej wartości.

Anglik swoimi wynikami przebija większość klubowych kolegów, natomiast w grze jego statystyka tempa jest czasem aż dwa razy mniejsza. Złośliwi twierdzą, że jest to po prostu ignorancja ze strony EA, a dialogi mogą wyglądać mniej więcej tak:

-Szefie, mamy tylko tydzień do wydania, a wciąż nie mamy statystyk tych piłkarzy
-Jaka liga?
-League Two.
-Luzik. Coś wymyślisz.
-Hmm, 39 lat. Na pewno jest wolniejszy niż mój dziadek.

Śmiechy śmiechami, jednak może to wyglądać bardzo podobnie. W końcu trudno byłoby oczekiwać, że 39-letni Ellison szybkościowo prezentuje się aż tak dobrze na tle młodszych kolegów, a jednak… To jedynie przykład, a podobnych można przecież znaleźć dużo, dużo więcej.

Kliknij i odbierz zakład bez ryzyka 110 zł + 10 zł na START + 400 zł od depozytu!