Arkadiusz Milik o krok od Juventusu

22.08.2022

Coraz więcej wskazuje na to, że Arkadiusz Milik jeszcze w obecnym oknie transferowym opuści Marsylię. „Corriere dello Sport” informuje, że francuski klub doszedł już do porozumienia ze „Starą Damą” w sprawie transferu Polaka.

Sytuacja Arkadiusza Milika w Marsylii staje się coraz bardziej przejrzysta. Polak znalazł się na ławce rezerwowych w spotkaniu z Nantes, a szkoleniowiec francuskiego klubu – Igor Tudor – nie zdecydował się skorzystać z jego usług. Włoska prasa donosi również, że coraz bliższy finalizacji jest transfer polskiego napastnika do Juventusu.

Milik zagra w Serie A

Jeszcze w ubiegłym sezonie wydawało się, że istnieje całkiem spora szansa na to, by Arkadiusz Milik pozostał piłkarzem Marsylii. Okazało się jednak, że nowy szkoleniowiec klubu Ligue 1, podobnie jak Jorge Sampaoli, również nie widzi dla Polaka miejsca w swoich planach i napastnik zmuszony będzie poszukać sobie nowego klubu.

Wydaje się jednak, że losy Milika nie rysują się wcale w czarnych barwach. Transferem Polaka żywo zainteresowany jest bowiem Juventus, który, według relacji włoskich mediów, uzgodnił już z Marsylią szczegóły transferu. Polski napastnik ma trafić do „Starej Damy” na roczne wypożyczenie z obowiązkiem wykupu. Cała transakcja najpewniej zamknie się w kwocie 10 milionów euro, a Milik zarabiał będzie we Włoszech 4 miliony rocznie.