Nie będzie transferu Damiana Kądziora do Lecha Poznań. Piłkarz przedłużył umowę z Piastem

25.08.2022

Zakończyła się wreszcie saga związana z transferem Damiana Kądziora do Lecha Poznań. Piłkarz ostatecznie zostanie w Gliwicach!

Ponowne negocjacje

Kilka dni temu Lech Poznań wysłał do Gliwic kolejną propozycję oferując Piastowi 800 tysięcy euro za Damiana Kądziora. Właśnie takiej kwoty gliwiczanie oczekiwali jeszcze kilka tygodni temu, gdy Kolejorz po raz pierwszy tego lata zgłosił się po piłkarza.

Teraz, na kilka dni przed zamknięciem okna transferowego, Piast nie zdecydował się już przyjąć oferty Lecha. Według informacji Tomasza Włodarczyka z portalu Meczyki, jeszcze dziś miało dojść do spotkania wiceprezesa Kolejorza, Karola Klimczaka ze współwłaścicielem Piasta, Zbigniewem Kałużą. Ostateczne losy potencjalnych przenosin zawodnika na Bułgarską zostały rozwiane jednak wcześniej.

Kądzior 2025

Jak poinformował sam Piast Gliwice, Damian Kądzior pozostanie w klubie ze stadionu przy ulicy Okrzei! Co więcej, piłkarz podpisał nowy kontrakt, który będzie teraz obowiązywać do 2025 roku.

– Zależało mi na wyjaśnieniu tej sprawy. Wszystko trwało trochę czasu, ale teraz mam już mentalny spokój i w stu procentach mogę się skupić na tym, co mam robić. Wszyscy idziemy w jednym kierunku i musimy robić wszystko, aby nasze wyniki były jak najlepsze. Było dużo ofert, ale Piast mnie docenił i pozostaje mi tylko dobre prezentowanie się na boisku, aby może w przyszłości tych ofert było jeszcze kilka – powiedział sam Kądzior cytowany przez oficjalny portal Piasta.

Przypomnijmy, że smaczku całej sytuacji dodaje fakt, że Lech i Piast zmierzą się na boisku już w niedzielę. Początek ligowego spotkania pomiędzy tymi drużynami o godzinie 17:30.