Villas-Boas o Ronaldo: “To nie miało sensu z żadnego punktu widzenia”
17.11.2018

Kosmiczny letni transfer wciąż odbija się echem. Już przyzwyczailiśmy się do widoku Cristiano Ronaldo w biało-czarnej koszulce, ale nie mogą tego powiedzieć kibice Realu. Odejście ich największej gwiazdy wciąż odbija się czkawką, a wiele osób wciąż nie rozumie jego sprzedaży.

Dobrze wiemy, że transfer do Juventusu nie wynikał z chęci zarobku ze strony Realu. O większości zawodników na pewnym etapie kariery mówi się: “to ostatni moment, by na nim zarobić”. Tu było inaczej – Ronaldo nie czuł się dobrze z kilku dobrze znanych powodów, aż w końcu wykorzystał szansę na odejście. Decyzji “Królewskich” nie rozumie były trener m.in. Chelsea i Tottenhamu, Andre Villas-Boas:

“Jak można było sprzedać Cristiano za 100 milionów? To nie miało sensu z żadnego punktu widzenia: ani sportowego, ani ekonomicznego. Nie mówię, że teraz Juventus jest głównym faworytem Ligi Mistrzów, ale teraz posiada mistrza, który zrobi różnicę” – powiedział 41-latek o swoim rodaku.

Jeśli zgodzimy się ze stwierdzeniem, że oddanie Ronaldo było bez sensu, jeszcze bardziej bezsensowne było niezastąpienie go żadnym innym wielkim piłkarzem. Wiadomo – w obecnych czasach trudno kupić takiego za 100 milionów, jednak te pieniądze byłby znacznym wkładem w ewentualny transfer. Żaden zawodnik nie zastąpiłby Ronaldo w skali 1:1 (bo jest to po prostu nierealne), ale są tacy, którzy mogliby sprawić, że strata byłaby mniej odczuwalna.

Kliknij i odbierz zakład bez ryzyka 110 zł + 10 zł na START + 400 zł od depozytu!

200PLN
GRAMGRUBO
GRAMGRUBO