Aleksandar Vuković jednym z kandydatów do objęcia Lechii Gdańsk

01.09.2022

W środowy wieczór Lechia Gdańsk została pokonana na własnym stadionie przez Lecha Poznań, który rozbił gospodarzy 3:0. Po tym spotkaniu pracę stracił trener Tomasz Kaczmarek, a klub rozgląda się za jego następcami. Jednym z kandydatów jest podobno Aleksandar Vuković.

Vuković trenerem Lechii?

O tym, że Tomasz Kaczmarek nie będzie dłużej trenerem Lechii, klub poinformował około pierwszej w nocy po spotkaniu z Lechem. Dla gdańszczan była to już czwarta ligowa porażka z rzędu – wcześniej zespół przegrał kolejno z Koroną Kielce, Radomiakiem i Miedzią Legnica.

Już teraz pojawiają się pierwsze nazwiska osób, które mogą przejąć stery po Tomaszu Kaczmarku. Według informacji Szymona Janczyka z portalu Weszło, poważnym kandydatem do objęcia Lechii Gdańsk jest Aleksandar Vuković.

Przypomnijmy, że Serb zdobył z Legią Warszawa mistrzostwo Polski w 2020 roku, a w poprzednim sezonie ratował Wojskowych przed spadkiem. Latem był blisko aby trafić do swojej rodzimej ligi lub na Cypr, ale ostatecznie żadna z tych opcji nie wypaliła.

Kolejny mecz strachu już w sobotę

Niezwykle ważny mecz czeka Lechię Gdańsk już w sobotę. Zespół z Trójmiasta zajmuje ostatnie miejsce w tabeli Ekstraklasy, a w weekend podejmować będzie Wartę Poznań. Zdobycie kompletu trzech oczek jest potrzebne Lechii niczym tlen.

Jedynym zwycięstwem Lechii w tym sezonie Ekstraklasy pozostaje triumf 3:2 nad Widzewem w Łodzi. Do bezpiecznego miejsca gdańszczanie tracą cztery punkty, ale do rozegrania mają jeszcze jeden mecz zaległy z Górnikiem Zabrze.