Trener drugoligowca odmówił Wieczystej Kraków

01.09.2022

W poniedziałek z pracą pożegnał się Franciszek Smuda. Wiele wskazywało na to, że jego zastępcą zostanie Maciej Musiał. Wieczysta Kraków musi jednak obejść się smakiem. Szkoleniowiec pozostanie w drugoligowej Garbarni.

Jak się okazuje sam zainteresowany zrezygnował z oferty znacznie bogatszego krakowskiego klubu. – W związku z pojawiającymi się informacjami dotyczącymi przyszłości trenera I drużyny Garbarni Kraków Macieja Musiała i rzekomym podjęciu pracy w KS Wieczysta Kraków informujemy, że szkoleniowca wiąże z Garbarnią kontrakt do 30 czerwca 2023 roku. Trener Maciej Musiał w dalszym ciągu pozostaje na piastowanym stanowisku. W środowe popołudnie nie doszło do zaplanowanego spotkania przedstawicieli obu Klubów. Szkoleniowiec ostatecznie zrezygnował z oferty KS Wieczysta Kraków. Trener Maciej Musiał w dalszym ciągu będzie kontynuował rozpoczęty projekt w Garbarni Kraków – czytamy w komunikacie drugoligowca.

To oznacza, że Wieczysta Kraków nadal musi szukać trenera, który zastąpi na dłuższą metę Franciszka Smudę. Na ten moment obowiązki byłego selekcjonera przejął Rafał Jędrszczyk, czyli dotychczasowy asystent. Warto dodać, że krakowian w najbliższy weekend czeka kolejny mecz ligowy. Rywalem Lublinianka, a spotkanie odbędzie się na Arenie Lublin. Początek 3 września o 13:00.